Letní tábory

Informace pro rodiče:

  • Lektoři pravidelně informují ve čtvrtletních intervalech o individuálních pokrocích dítěte formou zápisu do speciálních deníků dítěte
  • Pravidelně po půl roce připravena výstava z dílek , které děti vyrobily během konkrétního časového intervalu ( rodiče jsou pozváni na vernisáž výstavy nebo si ji mohou prohlédnout později v domluveném čase)
  • Jednou ročně jsou pozváni rodiče na krátkou videoprojekci, kde uvidí své děti při tvorbě rozmanitých dílek, akce je spojena s umělecky zaměřenou besedou nebo vystoupením
  • Jednou ročně děti dostanou velkou část vytvořených věcí domů

Všeobecné podmínky:

Účastník – zákonný zástupce souhlasí s kurzem a zavazuje se uhradit požadované kurzovné. Účastník se stává členem Barvičky odevzdáním podepsané přihlášky a provedením úhrady s tím, že do zahájení docházky do Barvičky musí chybějící dodat.

Přečíst, Všeobecné podmínky >

Přihláška:

Stáhnout přihlášku do kurzu Barvička.

Dny plné dobrodružství

Máme tu léto, krásný čas plný slunce a pohody. Také občas rádi nostalgicky zavzpomínáte na chvíle strávené na letních dětských táborech? Zábava s kamarády, pohyb a sport, pohodová atmosféra, dobrodružné zážitky, atraktivní celodenní program, ale i trocha toho poznání. To vše nyní můžete svým ratolestem dopřát i zde v Praze. Vy můžete pracovat a věnovat se povinnostem, Vaše dítě si užije zábavný a podnětný den, večery přitom strávíte doma spolu. Vaše dítko se vyřádí kreativně, v rámci celodenních tematických her budeme především tvořit, malovat a hrát si současně.

Letní příměstské výtvarné tábory povede Igor Tiko, malíř, umělec a zakladatel studia Barvička.
Děti budou mít v průběhu celého dne zajištěné občerstvení (dopolední i odpolední svačinku a oběd) a pitný režim.
Díky výhodné poloze našeho ateliéru můžeme trávit celé dny venku na sluníčku zde na Bertramce a v okolí. V případě nepěkného počasí se ukryjeme v našem útulném ateliéru, kde je o zábavu postaráno vždy.

Příměstské letní tábory studia Barvička probíhají v letních měsících (červenec, srpen) v dále uvedených termínech od 8 do 16 hodin.

Cena za den je 390,- Kč včetně stravování / POZOR sourozenecká sleva 20 % za pobyt bratříčka, sestřičky či bratrance nebo sestřenice !!!

Své děti objednávejte a pro více informací volejte na 725 311 074 nebo pište na info@barvicka-kurzy.cz.

Děti na kurzu dostanou tričko s logem Barvička, které bude barevně odpovídat právě probíhajícímu týdnu.
TERMÍNY TÁBORŮ

6. 7. – 10. 7. 2015 / 3. – 7. 8. 2015   MODRÝ TÝDEN
13. 7. – 17. 7. 2015 / 10. – 14. 8. 2015 ŽLUTÝ TÝDEN
20. 7. – 24. 7. 2015 / 17 – 21. 8. 2015 ČERVENÝ TÝDEN
27. 7. – 31. 7. 2015 / 24 – 28. 8. 2015 ZELENÝ TÝDEN

MODRÝ TÝDEN ZASVĚCEN VODĚ

6. 7. – 10. 7. 2015 / 3. – 7. 8. 2015

Modrá je barvou vody a vzduchu, průzračného nekonečného nebe, je barvou dálek a hlubin. Tento celý týden zasvětíme modré barvě. Děti se nejprve zábavnou formou naučí základní klasifikaci a dělení barev, vyzkouší si sami různé odstíny modré namíchat, stejně tak vnímat rozdíly mezi odstíny teplými a studenými. Budou se s modrou učit pracovat a kombinovat ji ve svých dílech s barvami komplementárními, barvami ze stejné barevné stupnici nebo napodobovat výskyt modré v přírodě.

Modrá odpovídá všem druhům vnímavosti a je předpokladem pro vcítění, pro estetické prožívání a rozjímavé přemítání. S modrou proto budeme pracovat také intuitivně a na emocionální úrovni. Budeme dělat výlety do okolní přírody a pozorovat modrou kolem sebe. Velkou pozornost budeme věnovat vodě jako jednomu ze základních živlů a principu, z něhož vzniká veškerý život. Děti se budou učit ztvárňovat vodu ve svých obrázcích, součástí bude i výlet na náplavku k Vltavě či koupání na nedalekém koupališti v případě hezkého počasí. Lektor děti také seznámí se zásadními uměleckými díly autorů, kteří se vodním životem inspirovali a modrou ve svých dílech využívali k navození specifické zádumčivé a nostalgické atmosféry.

the-tides-of-man-862x576

Pastel over Mineral Spirits Underpainting – Kim Novak, artist

ŽLUTÝ TÝDEN ZASVĚCEN SLUNCI

13. 7. – 17. 7. 2015 / 10. – 14. 8. 2015

Žlutá je barvou slunce a třpytících se slunečních paprsků, které vše zahalují do pozitivního hřejivého světla, působí vesele, optimisticky a děti si tento týden ve žlutých tričkách užijí spoustu zábavy. Pro začátek se děti opět dozví něco ze smyslových účinků žluté barvy na lidskou psychiku, dále ukážeme, jak ji používali malíři a umělci ve svých dílech. Děti se naučí, jak se žlutou barvou pracovat dle klasické klasifikace a dělení barev, stejně tak intuitivním způsobem a napodobováním přírody.

Žluté barvě se připisují stejné významy jako slunci – značí život, moudrost a božské světlo, a protože zlaté sluneční světlo činí lidskému oku vše viditelným, je žluť také barvou inteligence, moudrosti a vědění. Dodnes je žlutá posvátnou barvou budhistického náboženství. Ve starých asijských kulturách platila žlutá za barvu moci, například v Číně byla vyhrazena císaři. I to a mnohem více se děti dozví ve žlutém týdnu. Jeden den např. uspořádáme výlet do planetária, kde nám o Slunci a hvězdách více poví místní průvodce a děti budou moci načerpat další inspiraci k tvorbě svých děl.

Boy-in-wheat-field-shutterstock-535

ČERVENÝ TÝDEN ZASVĚCEN DOZRÁVAJÍCÍMU OVOCI

20. 7. – 24. 7. 2015 / 17 – 21. 8. 2015

Červená je barva vášně, krve, sebevědomí, vznětlivé energie i zralého ovoce v přírodě. Její účinek na lidskou psychiku je obrovský, povzbuzuje například chuť k jídlu, zvyšuje puls, krevní tlak a rychlost dýchání. Děti se v tomto týdnu naučí pracovat s výbušnou energií červené barvy a jelikož příroda červenou ohlašuje zralost ovoce, budeme se věnovat kreslení klasického zátiší sestaveného z letního mixu ovoce. Domluven máme také vstup do nedaleké zahrádkářské kolonie, kde s dětmi budeme malovat červenou barvu v přírodě. Na procházkách v okolí si budeme všímat toho, jak je dodnes červená využívána k důraznému upozornění na něco, stačí se podívat kolem sebe. Červená je nejčastěji barvou příkazů a zákazů. Na přechodu pro chodce nám červený panáček signalizuje stop, stejně tak jsou červená hasicí auta a hasicí přístroje. Názvy ulic jsou značeny na červených tabulkách, a proto jsou těžko přehlédnutelné a takovýchto příkladů najdeme mnohem více. Netradiční kompozice, které děti na ulici a v přírodě zaujmou, budeme skicovat na místě a rozpracovávat různými výtvarnými technikami u nás v ateliéru.

red-fruit-p-e-n-e-l-o-p-e

Red Fruit Poster By Penelope Moore

ZELENÝ TÝDEN ZASVĚCEN PŘÍRODĚ

27. 7. – 31. 7. 2015 / 24 – 28. 8. 2015

Zelená barva na nás působí velice uklidňujícím a osvěžujícím dojmem a ve srovnání s jinými stejně sytými barvami působí nejklidněji. Biologové se domnívají, že vývojoví předchůdci člověka patrně nejvíce vyhledávali svou obživu v zeleni přírody. Jako vývojově starší barevný pocit, více zažitý, proto na nás působí zeleň klidněji. Že jsou barvy zelené vývojově starším barevným pocitem, tomu napovídá i skutečnost, že v nich je zrak schopen rozpoznat nejvíce nejmenších rozdílů. Tento týden si tak s dětmi užijeme klidu zelené a ukážeme si nepřeberné množství zelených odstínů od temně mátové, osvěžující limetkové, mořské tyrkysové až k zeleni temných horských hvozdů. Středobodem tohoto týdne bude příroda, bude nás proto čekat spoustu výletů do okolí, her, soutěží a malování v nedalekých parcích a lesích. Na děti čeká bojovka či stezka odvahy. Malovat budeme strukturu listu, naučíme se skicovat stavbu a korunu stromu i celý les.

green

PLÁN NA TÝDEN

Pondělí – rozdání barevných triček, seznamujeme se barvou tohoto týdne i novými kamarády a kreslíme portrét nového kamaráda => základy portrétní kresby

Úterý – vydáváme se ven a malujeme v plenéru / vodní hladina, sluneční třpyt, dozrávající ovoce na zahradě nebo zeleň v přírodě

Středa – práce v ateliéru s barvou týdne (šablonová technika, sprejování, frotáž, kolážování)

Čtvrtek – na toulkách historickou Prahou kreslíme významné památky (základy kresby perspektivy) / navštěvujeme muzea a inspirujeme se díly klasickými i moderními, sledujeme jak jednotliví malíři pracují s barvou týdne => inspiraci převádíme do své vlastní tvorby

Pátek – sportovní den = umělecká olympiáda (házení palety do dálky, štafeta se štětcem, vrhání barevných koulí do dálky, kreslení poslepu a další disciplíny)