Kurz studijní kresby

Informace pro rodiče:

  • Lektoři pravidelně informují ve čtvrtletních intervalech o individuálních pokrocích žáka formou zápisu do speciálních deníků žáka
  • Pravidelně po půl roce připravena výstava z dílek , které žáci vyrobili během konkrétního časového intervalu (rodiče jsou pozváni na vernisáž výstavy nebo si ji mohou prohlédnout později v domluveném čase)
  • Jednou ročně jsou pozváni rodiče na krátkou videoprojekci, kde uvidí své žáky při tvorbě rozmanitých dílek, akce je spojena s umělecky zaměřenou besedou nebo vystoupením
  • Jednou ročně žáci dostanou velkou část vytvořených věcí domů

Všeobecné podmínky:

Účastník – zákonný zástupce souhlasí s kurzem a zavazuje se uhradit požadované kurzovné. Účastník se stává členem Barvičky odevzdáním podepsané přihlášky a provedením úhrady s tím, že do zahájení docházky do Barvičky musí chybějící dodat.

Přečíst, Všeobecné podmínky >

Přihláška:

Stáhnout přihlášku do kurzu Barvička.

Spolupracujeme:

S kým spolupracujeme?.

Semestrální kurz studijní kresby 

Kurz vhodný pro poslední ročníky ZŠ (8. / 9. třída)  a středoškoláky, kteří se připravují na přijímací zkoušky na střední nebo vysokou školu uměleckého zaměření.

V tomto uceleném kurzu se návštěvníci naučí studijní kresbou vnímat prostor, světlo a tvar. Osvojí si hlavní principy pro kresbu zátiší, portrétu a figury, dále pak rozlišování struktur jednotlivých materiálů. Tyto základy jsou velmi důležitým krokem pro následnou volnou tvorbu a zmírní tak úskalí, se kterými se člověk setkává při tvoření. Znát řemeslo znamená rozvázat si ruce při snaze vlastního vyjádření, pro níž je důležitá právě svoboda, které je zase na škodu omezenost neznalostí základů.

Návštěvníci kurzu se dostanou od zpracování nejjednodušších zátiší přes složitější kompozice až ke zvládnutí figury, portrétu nebo architektury.

Kurz je intenzivní, skládá se z 15 lekcí, které probíhají 1x týdně a jedna lekce trvá 3 hodiny. Studijní kresba je řemeslo, které se musí trénovat stejně jako sport, aby si žák osvojil základy, se kterými pak umí pracovat. Kurz vede lektorka Markéta Adamcová. Den v týdnu se vybírá dle účastníků. Začínáme v 16 hodin. Cena 4 500,- Kč.

Nový kurz začínáme v týdnu od 9. 2. 2015.